Koniec Sezonu Artystycznego 2017/2018

 

Kochani Uczestnicy Zajęć. Zakończyliśmy Sezon Artystyczny 2017/2018. Bardzo udany i bardzo pracowity.
Udało się uruchomić i rozkręcić zajęcia chóru. Robocza nazwa “Chór Pruszkowianie” się przyjęła i pierwsze występy tej formacji mamy już za sobą. Teraz trzeba tylko pracować nad poszerzeniem repertuaru, ale to jest podstawa funkcjonowania każdego z naszych zespołów”. Chór ma już także wyznaczone cele na Sezon Artystyczny 2018/2019.
Orkiestra – dużo ciężkiej pracy, razem z Doboszami i Mażoretkami, ale jednak, przede wszystkim, samodzielnej. Mnóstwo prób i wiele występów. O wszystkich występach i każdym z osobna można mówić w kategorii sukcesów. Pierwszy występ wyjazdowy połączony z konfrontacją z innymi orkiestrami na Święto Lnu do Żyrardowa pokazał nam, że rozwój Orkiestry, Mażoretek i Doboszów idzie w dobrą stronę.
Dobosze i Mażoretki – zakończyliśmy rok szkolny z większym składem niż rozpoczynaliśmy, a to zawsze dobry znak. Mażoretki mają za sobą realizację kolejnego układu tanecznego, Dobosze występy nie-marszowe, więc sukces.
Wszystkie grupy muszą zdawać sobie sprawy z tego, że to wszystko już za nami. Na nowy sezon Wszyscy muszą zrobić nowe rzeczy – Chór i Orkiestra rozszerzyć repertuar, Dobosze – przygotować nowe utwory do występów poza marszowych, Mażoretki – zrobić nowe choreografie do nowych utworów. Celem na następny rok dla całości, choć z wyłączeniem Chóru, który swój cel już ma, jest przygotowanie musztry paradnej. To jedyna forma występu której jeszcze w naszym zespole nie mamy.
Tak czy siak. Sezon zakończony. Życzę Wszystkim Spokojnych i Beztroskich Wakacji. Orkiestra wróci do pracy już w sierpniu, pozostałe sekcje dopiero z początkiem września.
Na razie bawcie się, a po wakacjach wracajcie cało, zdrowo i z uśmiechem na nowy rok szkolny.
Wasz Kapelmistrz

Zrzutka.pl Wibrafon

Wsparcie Samorządowe

W roku 2022 część zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie Pruszkowianka, jest realizowana w ramach programu "Edukacja Muzyczna Mieszkańców Pruszkowa". Zadanie: ,,Edukacja muzyczna mieszkańców Pruszkowa" jest dofinansowane ze środków budżetu Miasta Pruszkowa. Kwota dofinansowania na rok 2022 wynosi 43600zł.