Aktualności 2019

 

2019-08-19
Po żywiołowo przyjętym przez licznie zgromadzonych Mieszkańców Pruszkowa koncercie “(nie)Zakazane Piosenki” w bieżącym repertuarze Orkiestry pojawiły się nowe pozycje. Są to:

 • Hej chłopcy, bagnet na broń!
 • Marsz Robotników Elektrowni
 • Na wojenkę poszli chłopcy
 • Sanitariuszka Małgorzatka
 • Szturmówka
 • Walcząca Warszawa
 • Warszawskie Dzieci
 • 2019-06-30
  Nadeszły Wakacje. Z tej okazji spokojnego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów życzę Wszystkim Członkom Stowarzyszenia Pruszkowianka i wszystkich sekcji powiązanych: Orkiestry Dętej Pruszkowianka, Orkiestry Dętej Pruszkowianka Junior, Chóru Pruszkowianie, Doboszom i Mażoretkom.

  2019-06-08
  Odsłonięto i poświęcono tablice pamiątkowe Armii Krajowej w Pruszkowie

  2019-03-27
  W dniu 27 marca Asysta Doboszy i Trębacza Orkiestry Dętej Pruszkowianka uczciły pamięć 16 Przywódców Polski Podziemnej aresztowanych przez NKWD 74 lata temu

  2019-03-17
  Pierwsze Wykonanie “Gorzkich Żalów”.
  Za nami pierwsze – PREMIEROWE – wykonanie “Gorzkich Żalów” w opracowaniu Jacka Cielibały. Połączone siły Orkiestry Dętej Pruszkowianka oraz Chóru Pruszkowianie wykonały dzisiaj drugą część “Gorzkich Żalów” w Kościele Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Edwarda w Pruszkowie. Był to pierwszy z trzech zaplanowanych na ten rok występów z tym repertuarem i w tym składzie. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem zgromadzonych na nabożeństwie wiernych, którzy po nabożeństwie gromkimi brawami nagrodzili występujące zespoły. Gorące podziękowania dla Marii Seroki, która w expresowym tempie przygotowała Chór do tego występu. Przed nami jeszcze występy 24 marca w Kościele Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszkowie (cz. III), oraz 31 marca w Kościele Parafii p.w. Św Wojciecha Biskupa i Męczennika w Płochocinie (cz. I). W imieniu Zarządu oraz członków Stowarzyszenia Pruszkowianka Serdecznie Zapraszamy.

  2019-03-10
  W dniu 8 marca Orkiestra Dęta Pruszkowianka wzięła gościnnie udział w koncercie pt. “Dzień Kobiet z Folklorem” w pruszkowskim Centrum Kultury i Sportu. Koncert zorganizował Zespół Tańca Ludowego Pruszkowiacy przy okazji jubileuszu 40-lecia swojego pierwszego występu. Okazało się, że dla Orkiestry Dętej Pruszkowianka jest to również Występ Jubileuszowy, bo był to dokładnie 150 występ do momentu założenia w 2010 roku Orkiestry. Wszystkim członkom Orkiestry: Muzykom, Mażoretkom, Doboszom, członkom Chóru Pruszkowianie z tej okazji Życzę Wytrwałości i Wielu Kolejnych Sukcesów, i Występów. Wasz Kapelmistrz.
  Statystyki naszych koncertów są tutaj

  2019-03-01
  Przypominamy o zbiórce na zakup talerzy perkusyjnych i statywów do perkusji. Zbiórka zarejestrowana pod numerem “2018/1785/OR”. Dane zawarte w zgłoszeniu zostały zamieszczone na portalu zbiórek publicznych “LINK do indywidualnej zbiórki”.
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
  Puszka została już raz otwarta i talerze perkusyjne zakupiliśmy – zestaw AMEDIA GALATA z extra talerzem “splash”. Zostały nam jeszcze statywy. Puszka jest dostępna na każdym koncercie – popisach uczniowskich, oraz codziennie w sali prób orkiestry.

  2019-02-28
  Nowy Wpis na Flogu Leonarda Łuczaka o naszych koncertach – popisach uczniowskich
  Karnawałowo z “Pruszkowianką”
  Autor: Leonard Łuczak

  2019-01-18
  Braliśmy udział w 27 Finale WOŚP w Pruszkowie

  2019-01-01
  Dosiego Nowego 2019 Roku!!!!!!

  Zrzutka.pl Wibrafon

  Wsparcie Samorządowe

  W roku 2022 część zajęć prowadzonych przez Stowarzyszenie Pruszkowianka, jest realizowana w ramach programu "Edukacja Muzyczna Mieszkańców Pruszkowa". Zadanie: ,,Edukacja muzyczna mieszkańców Pruszkowa" jest dofinansowane ze środków budżetu Miasta Pruszkowa. Kwota dofinansowania na rok 2022 wynosi 43600zł.